Dobre książki online

Superbohater bez peleryny

Superbohater bez peleryny

Zwykłe – niezwykłe zwierzaki

G.L. Marvel prezentuje bardzo ciekawy zbiór historii “Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości” (https://www.taniaksiazka.pl/opowiesci-o-zwierzetach-ktore-zmienily-swiat-51-superbohaterow-z-krwi-i-kosci-g-l-marvel-p-1280877.html), w której skupia się na tych, które miały znaczący wpływ na losy świata i cywilizacji. Publikacja pełnić może funkcję edukacyjną, ale zalecane jest, by czytana była ze starszymi, którzy prezentowane treści mogą uzupełnić o własną wiedzę. Dla młodszych, poznających perypetie poszczególnych futrzaków będzie to cenna lekcja o empatii i przywiązaniu, zachęci z pewnością do poszukiwania podobnych cech wśród swoich milusińskich.

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów; zwierzęta na ratunek, w nauce oraz ciekawostki i pomniejsze historyjki, które są bardziej zasłyszane w formie miejscowych podań, a nawet legend. niemałym zaskoczeniem jest rozdział poświęcony potworowi z Loch Ness, Yeti i smokom. To prowadzić może do dyskusji nad wyobraźnią i prawdziwością baśni, a załączona do każdej historii ilustracja pomoże zweryfikować podejście dziecka do opisanej treści. Dla młodszych czytelników przygotowana jest również niespodzianka – na ostatniej stronie publikacji zamieszczono pustą kartkę do malowania, a gotową pracę można wysłać na adres wydawnictwa, prawdopodobnie służyć będzie jako materiał ilustracyjny w kolejnej, podobnej w treści książce.

Opowieści, które łączą pokolenia


Najwięcej miejsca w książce poświęcone jest psom, ich niesamowitym wyczynom, instynktowi i pomocy (co ciekawe nie ma tu ani jednej historii o kocie). Mamy zatem psa Britchesa, ratowniczkę z Meksyku, Hatchiko z Japonii, a nawet wspomnienia o popkulturowych bohaterach z dawnych seriali, jak chociażby Lessie. Nie zabrakło kosmonautki Łajki, dzięki której zbadano loty w kosmos oraz psów przewodników, zaprzęgowych i takich, które gnały przez śnieżycę, by uratować dzieci z małego miasteczka na Alasce. Mamy tu wspomnienia o owieczce Dolly, a nawet niedźwiedziu Wojtku, który pomagał żołnieżom polskim w bitwie pod Monte Cassino.

Z ciekawostek pomniejszych poznamy konia, który walczy pomimo śmierci rycerza, na którym przybył na pole bitwy, innego konia, który bezbłędnie typuje zakłady bukmacherskie, a nawet papugę, która pracuje dla wywiadu. Miejsce poświęcono też słoniowi ratującymi dzieci przed uderzeniem tsunami oraz zwierzętom “zatrudnionym” w policji. Wszystkie te historie składają się na obraz zwierząt, które wydają się być bohaterami naszych czasów, czasami posiadającymi lepiej rozwinięte zmysły od ludzi. Ta niezwykła opowieść przyda się czytelnikowi w każdym wieku, ale przede wszystkim nauczy młodszych do jeszcze większego szacunku do naszych braci mniejszych.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com